Trenażer został stworzony z myślą o początkowych szkoleniach laparoskopowych podczas których lekarze stawiają pierwsze kroki w technikach laparoskopowych a nacisk jest kierowany głównie na rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz właściwe posługiwanie się narzędziami laparoskopowymi.

Trenażer może być wykorzystywany do kompleksowego szkolenia lekarzy, zaczynając od najprostszych ćwiczeń związanych z ćwiczeniem koordynacji ruchowo-wzrokowej, poprzez szycie, kończąc na bardziej zaawansowanych procedurach takich jak zespolenie jelitowe.

Trenażer laparoskopowy

Uniwersalny trenażer laparoskopowy umożliwiający naukę podstaw techniki laparoskopowej. Wewnątrz trenażera mogą zostać umiejscowione dowolne preparaty.
Trenażer umożliwia pomiar czasu poświęconego na wykonanie ćwiczenia.

Ćwiczenia

Podstawowe preparaty zostały dobrane tak aby tworzyć spójny ciąg szkoleniowy. Elementy wykorzystywane do ćwiczeń są kolorowe, a same ćwiczenia są oparte na grach logicznych.

Kamera laparoskopowa

Kamera laparoskopowa o rozdzielczości HD 1920×1080 pozwala na obserwację pola operacyjnego oraz naukę współpracy pomiędzy lekarzem operującym a operatorem kamery.

Oprogramowanie szkoleniowe

Prowadzący szkolenie ma możliwość oglądania na swoim ekranie obrazu z paru trenażerów i za pomocą myszki wskazać na ekranie kursanta błędy lub kolejne etapy zabiegu.

Napisz do nas